Predsednik se je o dogajanju na Kosovu pogovarjal z načelnikom francoske vojske
Ljubljana, 03/26/2004 | sporočilo za javnost

Predsednik republike in vrhovni poveljnik Slovenske vojske dr. Janez Drnovšek, je danes sprejel načelnika generalštaba francoskih oboroženih sil, generala Henrija Bentegeata, ki se danes mudi na obisku v Sloveniji. Gre za pomemben obisk, ki poteka tik pred vstopom Slovenije v zvezo NATO in Evropsko unijo. Načelnik francoske vojske je ob prisotnosti načelnika Generalštaba Slovenske vojske, generalmajorja Ladislava Lipiča, sodelovanje med slovensko in francosko vojsko ocenil kot dobro.

Z vstopom Slovenije v Evropsko unijo in zvezo NATO bosta državi postali partnerici in zaveznici in dosedanje sodelovanje dvignili na še intenzivnejšo raven. General Bentegeata je izrazil prepričanje, da bo Slovenija zanesljiva zaveznica Franciji v Natu in ob tem izrazil zadovoljstvo nad potekom reorganizacije Slovenske vojske. Dejal je, da so načrti glede reorganizacije premišljeni in dobro zasnovani.

Slovenski predsednik in francoski načelnik sta izmenjala mnenja tudi glede aktualnega dogajanja na Kosovu in izrazila zaskrbljenost nad dogodki v pokrajini. General Bentegeata je ob tem dejal, da so slovenske izkušnje za Francijo in poveljstvo KFOR-ja, ki mu poveljuje francoski častnik, zelo dragocene.