archived page

Predsednik nagovoril udeležence mednarodnega simpozija za odnose z javnostmi

Bled, 2.7.2010  |  sporočilo za javnost


Predsednik republike dr. Danilo Türk se je udeležil 17. mednarodnega simpozija za odnose z javnostmi BledCom (foto: Tina Kosec/STA)Predsednik republike dr. Danilo Türk se je udeležil 17. mednarodnega simpozija za odnose z javnostmi BledCom. V pozdravnem nagovoru je spregovoril o svojih izkušnjah s komuniciranjem kot profesor in kot politik. Pojasnil je, da profesorji v osnovi razlagajo svet, politiki pa s svojimi izjavami ta svet spreminjajo. Zato po njegovih besedah politiki ne poznajo udobja profesorjev, saj javnost njihova dejanja spremlja s kritično refleksijo.

Predsednik dr. Danilo Türk je poudaril, da ljudje od demokracije pričakujejo rezultate. Ker to ni vedno mogoče, so zato pogosto kritični in razočarani nad demokracijo. Predsednik je kot primer navedel sedanje obdobje recesije. Veliko pomembnih odločitev se v tem času sprejema izven demokratičnih institucij, te pa po predsednikovih besedah ne zmorejo ustrezno odgovoriti na vse probleme, ki jih prinaša recesija. Dodal je, da je komunikacija politikov z javnostjo v tako resnih razmerah vse prej kot lahka. Predsednik je kot dodaten problem izpostavil dejstvo, da živimo v medijsko konstruiranem svetu, v katerem morajo politiki najprej ustvariti lastno javno podobo, nato pa vsebino svojih stališč predstaviti na dovolj zanimiv način, da jih bo javnost lahko sprejela.

Predsednik republike dr. Danilo Türk se je udeležil 17. mednarodnega simpozija za odnose z javnostmi BledCom (foto: Tina Kosec/STA)Predsednik je poudaril, da je zato v času dolgotrajnih in resnih političnih razprav zelo koristno redno in dvosmerno komuniciranje politikov s predstavniki medijev. Takšen proces pomaga medijem bolje razumeti stališča politikov, politiki pa na ta način bolje razumejo, kaj javnost zanima. Predsednik je kot primer predstavil pozitivne izkušnje, ki jih je imel s komuniciranjem z mediji v času razprave pred referendumom o arbitražnem sporazumu s Hrvaško. Svoj nagovor je zaključil z mislijo, da je komunikacija pomemben vidik politike v demokratični družbi in da je zlasti pri obravnavi občutljivih vprašanj dvosmerna komunikacija z javnostjo prioriteta ali celo nujnost.

© 2008 Urad predsednika Republike Slovenije  |  Pravna obvestila in avtorstvo  |  Načrt strani  načrt strani