Predsednik republike je "Na ta veseli dan kulture" obiskal Narodno galerijo
Ljubljana, 3. 12. 2013 | sporočila za javnost
Predsednik republike Borut Pahor je "Na ta veseli dan kulture" obiskal Narodno galerijo in si v spremstvu njene direktorice dr. Barbare Jaki ogledal nekatere največje umetnine slovenske likovne umetnosti.

Foto: UPRS
Ob tem se je direktorici zahvalil za sliki, ki ju ima odslej v svoji pisarni. Gre za deli Maksima Sedeja, Ribiči (1947) in Ribiške žene (1962), ki ju je Narodna galerija posodila Uradu predsednika Republike Slovenije v sklopu Vladne umetnostne zbirke Narodne galerije. Ta zbirka obsega več kot tisoč tristo umetnin in še nikoli ni bila na ogled javnosti. Narodna galerija bo njene vrhunce predstavila na posebni razstavi marca 2014, predsednik Pahor pa je odločil, da bodo dela, ki so v Predsedniški palači, javnosti na ogled tudi na spletni strani predsednika republike.